MEIST

Jaapan.eu sai alguse vajadusest. Jaapan on aastast aastasse muutunud eestlastele järjest populaarsemaks reisisihtkohaks ja see on tekitanud vajaduse allikate järele, kust saab infot. On ju tegi riigiga, mis asub kaugel ning on meist kultuuriliselt väga erinev. Internet on küll täis suurtes kogustes erinevaid ja põhjalikke veebilehti, kuid valdav enamus sellest on inglise keeles. Olles osalenud mitu aastat TourEstil, oleme aga näinud, et soov eestikeelse info järele on täiesti olemas ning sellest sündis ka selle lehe idee. Erinevaid ideid on meil mitmeid, milleks seda veebikeskkonda tulevikus arendada, kuid alustame kõigepealt sellest, millest idee sündis – Jaapanisse reisimisest.

Aga kes me sellised üldse oleme? Oleme Jaapani entusiastid. Meis on aastate jooksul kasvanud järjest huvi selle riigi vastu – olgu see ajalugu, kultuur, inimesed, toit või muusika. Et aga saaksite meiega täpsemalt tuttavaks, siis oleme järgnevalt pannud kirja mõningad tutvustavad laused endi kohta.

KAIA

Minust sai Jaapani fänn veel enne, kui ma aru sain, et tegu on millegagi, mis pärineb Jaapanist. Olin 6-aastane, kui saime majja sateliidi vahendusel saksa telekanalid, mis näitasid animet (jaapani animatsioon, lühend inglise k sõnast “animation“). Interneti püsiühenduse saabumisega 2000-date alguses sain ka lõpuks ise teada, et tegu on Jaapani toodanguga ning minu huvi järjest kasvas. Online maailmas tekkisid sõbrad, kes jagasid seda sama huvi ja soovist meid kõiki ühendada sai korraldatud erinevaid kokkutulekuid. 2005. aastal asutatud MTÜ Tartu Animeklubi Asashio (praegune nimi Jaapani kultuuriklubi Asashio) sai loodud eesmärgiga korraldada ühiseid jaapaniteemalisi üritusi. Sellest hetkest alates olen tegelenud mitmete põnevate ettevõtmiste korraldamise või eestvedamisega (ettekandeõhtud, töötoad, kokkusaamised jm). Suurimaks on Jaapani popkultuurifestival AniMatsuri, millele viimastel aastetel on kõrvale tekkinud ka Jaapani kuu. Koostööna olen aidanud korraldada üritusi Jaapani Suursaatkonnaga, JAFFiga (Jaapani Animatsiooni filmifestival), PÖFFiga , KUMU ja mitmete noorte- või kultuurikeskustega.

Unistus Jaapanis käimisest täitus esmakordselt 2014. aasta suvel ning viimati sai seda riiki külastatud 2016. aastal. Alates sellest olen tegelenud aktiivselt Jaapanis reisimise tutvustamisega ja olen korraldanud ettekandeid ning koostöös Jaapanis Suursaatkonnaga Eestis jagan oma kogemusi ja reisinippe ka TourEst turismimessil.

Olen Jaapani kultuuriklubi Asashio asutaja ja president ning AniMatsuri ja Jaapani kuu festivalide peakorraldaja.

HEIKKI

 Jaapani ajalugu, võitluskunstid ja lood samuraidest on mind saatnud lapsepõlvest peale. Huvi Jaapani keele ja popkultuuri vastu ning soov seda riiki külastada tuli aga palju hiljem, 2013. aastal. Esimest korda õnnestus mul Jaapanit külastada 2014. aasta aprillis. Selle reisi käigus jäi minusse mingi pisik, mis mind ikka ja jälle Jaapani poole tõmbab. Reisil juhututtavale naljatades antud lubadus varsti naasta sai tõeks kaks aastat hiljem, kui veetsin semestri vahetusõpilasena Hokkaido Ülikoolis. Seal olles nägin, milliseid võimalusi pakuvad kohalikud tippülikoolid, ning seetõttu olen nüüd, 2018. aastal uuesti Jaapanisse suundumas, seekord magistriõppesse.

2014. aastast olen seotud olnud ka AniMatsuri festivali korraldamisega ning viimastel aastatel jaganud oma reisi- ja õppekogemusi nii AniMatsuri festivali kui ka TourEst messi raames.

Kui soovid meiega ühendust võtta, siis kirjuta aadressil info@jaapan.eu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga